Prieš pora dienelių buvo visų besimokančiųjų tarptautinė šventė (o kai kam gal ir gedulas :D ) – Rugsėjo 1-oji. Visi suskubo į mokyklas, universitetus, kolegijas, “profkes” ir t.t. ir pan.. Norom nenorom ir aš pats prisiminiau savo mokymosi metus… Kiek pastangų ir triūso buvo įdėtą į mokslus, ir kaip nervindavo tos dienos, kai – nors užmušk, bet niekas “nelysdavo” į galvą…

Taigi, šiandien noriu pakalbėti apie maisto produktus, kurie gerina smegenų veiklą ir teigiamai veikia atmintį. Ir manau, kad ši informacija pravers ne tik moksleiviams ir besimokantiems, bet ir paprastam žmogui, kuriam sušlubavusi atmintis gali sukelti šiokių tokių nepatogumų asmeniniame gyvenime.

Ar dažnai pamirštate naujų pažįstamų vardus? Kaip dažnai užėjus į kambarį pamirštate ko apskritai ten ėjote? Ar sunku atlikti nesudėtingus matematinius (pvz. sudėti/atimti prekių kainas parduotuvėje) veiksmus be skaičiuotuvo pagalbos? Ar labai greitai pamirštate visas smulkmenas perskaitę straipsnį ar knygą arba pažiūrėję filmą?  Jeigu jus kankina šios bei panašios problemos, nepriklausomai nuo amžiaus, tai jūsų smegenims reikia dopingo. Dabar pardavinėjama labai daug vitaminų kompleksų bei maisto papildų, kurie gerina smegenų veiklą ir atmintį, bet aš noriu pakalbėti apie reikalingų medžiagų pasisavinimą iš natūralių produktų.

Paveiksliuką pasiskolinau iš Liber.lt

1. Neskaldyti bei rūpaus malimo grūdai bei kruopos

Tyrimais nustatytą, kad žmonių padidinusių folio rūgšties bei vitaminų B6 ir B12 suvartojimą, atmintis yra žymiai geresnė, nei nevartojusių šių vitaminų žmonių.

2. Riešutai

Tyrimas, kuris buvo publikuojamas viename amerikiečių epidemiolgijos žurnale, nustatė, kad vitaminas E užkerta kelią atminties pablogėjimui. Riešutai – puikus vitamino E šaltinis, taip pat, kaip ir žaliosios lapinės daržovėssaulėgražos, kiaušiniai, rudieji ryžiai bei įvairios kruopos.     

3. Mėlynės

TUFTS universiteto mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad mėlynių ekstraktas padeda nuo laikino atminties praradimo.

4.  Riebi žuvis

Žuvyje, graikiškų riešutų aliejuje ir linų sėklose yra labai daug mūsų organizmui reikalingos OMEGA-3 rūgšties, kuri yra labai svarbi nervų sistemai. Žemas DHR (dokozaheksaenono rūgšties) kiekis įtakoja atminties praradimą bei Alshaimerio ligą. Žuvyje taip pat yra jodo, kuris pagerina “proto skaidrumą”.

5. Pomidorai

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad pomidoruose esantis likopenas, galingas antioksidantas, padeda organizmui kovoti su laisvaisiais radikalais, kurie pažeidžia ląsteles ir gali privesti prie silpnaprotystės.

6. Juodieji serbentai

Senai visiems žinoma, kad vitaminas C pagerina proto gyvybingumą. Vienas geriausių vitamino C šaltinių yra juodieji serbentai.

7. Sausi pusryčiai

Rinkitės sausus pusryčius prisotintus vitaminais. Tyrimai parodė, kad žmonėms su žemu vitamino B12 ir/arba folio rūgšties kiekiu, dvigubai padidėja galimybė susirgti Alshaimerio liga. Folio rūgštis bei vitaminas B12 trukdo žmogaus organizme kauptis homocisteinui – žmonių, sergančų Alshaimerio liga, homocisteino kiekis yra didesnis. Vitaminais prisotinti sausi pusryčiai yra puikus vitamino B12, o taip pat ir sudėtingų angliavandenių šaltinis, pastarieji padeda organizmui sukaupti energiją visai dienai, bei padeda susikaupti visos dienos metu. Tačiau reikia patikrinti pusryčių turinį ant etiketės, nes kai kurie iš jų savo sudetyje turi nemažai cukraus bei druskų,

8. Šalavijas

Šalavijas turi labai didelę ir gerą atminties gerintojo reputaciją, ir beveik visi tyrimai rodo, kad jo sudėtyje yra labai svarbus žmogaus organizmui aliejus, todėl jį taip pat rekomenduotina įtraukti į savo racioną.

9. Brokoliai

Brokoliai – puikus vitamino K šaltinis.

10. Moliūgo sėklos

Saujalė moliūgo sėklų kasdien –  rekomenduojama dozė cinko, kuris reikalingas atminčiai bei mąstymo įgūdžiams gerinti.


2 atsakymai Į “10 produktų gerinančių smegenų veiklą”

  1. Excellent article over again! I am looking forward for more updates:)

  2. avatar Regina rašo:

    Yra geras maisto papildas kam išradinėti dvirati.
    Ginkmedžio 3000mg ir Ženšenio 1000mg ekstraktas yra super. Ir savijauta pagerina ir smegenis laimingos :)

    Geros koncentrtacijos maisto papildai jau yra ir Lietuvoje http://www.biofit.lt

    Adminas -> nors ir reklama, bet “praleidau” :) . Ginkmedis ir ženšenis tikrai gėris…

Komentuoti